Po raz kolejny w tym roku „mundurowi” podzielili się swoją krwią.

Zbiórkę krwi „Mundurowi – Dzieciom” przeprowadzono w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej w dniu 8 czerwca 2016 r. Tym razem krew oddawano dla najmłodszych – z okazji niedawno obchodzonego święta, Dnia Dziecka.

Dzięki ofiarności dawców, udało się zebrać kolejne 10 litrów krwi, która za pośrednictwem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – Oddział Terenowy w Limanowej, trafi do potrzebujących – ze wskazaniem na dzieci.

W akcji uczestniczyli nie tylko „mundurowi”, ale i pracownicy cywilni KPP, członkowie i sympatycy Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz osoby niezwiązane z środowiskiem „policyjnym”, które odpowiedziały na zaproszenie i chętnie wsparły nasze działania.

Zbiórkę przeprowadzono z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej oraz Przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Region IPA Limanowa.

Wszystkim, którzy bezinteresownie podzielili się swoją krwią oraz pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji dziękujemy, zachęcając jednocześnie, do udziału w kolejnych zbiórkach krwi.

Pamiętajmy !

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Honorowe oddawanie krwi jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. Nie bójmy się pomagać. Nasza krew może uratować czyjeś życie.

Servo Per Amikeco

Jarosław Pachut