VI Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim

VII Międzynarodowy Bieg Górski-Anglosaski „Limanowa Forrest”

VI Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim”

W dniu 5 lipca 2015 r. w ramach VII Międzynarodowego Biegu Górskiego-Anglosaskiego „Limanowa Forrest” odbyły się „VI Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim”. Ponad trzydziestostopniowy upał nie stanowił przeszkody, aby na starcie stanęło prawie 400 zawodniczek i zawodników.

W tegorocznym „Forreście”, udział wzięło kilkudziesięciu „mundurowych” – przedstawicieli Policji, CBŚP, Straży Granicznej, Służby Leśnej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Sił Zbrojnych RP. Tradycyjnie, na starcie nie zabrakło zawodników reprezentujących zagraniczne służby mundurowe, w tym roku byli to policjanci ze Słowacji i Ukrainy.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej służb mundurowych kobiet:

I miejsce: st. post. Danuta Woszczek z KPP Puławy (00:33:52)

II miejsce: st. sierż. Agnieszka Czyżewska z KMP Częstochowa (00:42:39)

III miejsce: sierż. Sylwia Skrzypek z KMP Kraków (00:43:16)

Wyniki klasyfikacji indywidualnej służb mundurowych mężczyzn:

I miejsce: sierż. sztab. Jacek Michulec z KPP Żywiec (00:28:56)

II miejsce: st. sierż. Marcin Górka z KPP Gorlice (00:33:37)

III miejsce: st. sierż. Bartłomiej Olbrych z KP Biecz (00:33:50)

Rywalizacja przebiegała jak zawsze w miłej, sportowej i rodzinnej atmosferze. Nadmienić należy, że w biegu wzięły udział też dzieci, które pod opieką rodziców pokonały całą, siedmiokilometrową trasę. Najmłodsi uczestnicy, którzy ukończyli bieg to: Pawełek Tondera (4 lata, Grodzisk Mazowiecki) i Agnieszka Dziadoń (4 lata, Tymbark). Dzieci otrzymały od „mundurowych” pamiątkowe policyjne maskotki.

Ponadto, podczas „Forresta” przeprowadzono akcję „Z NAMI BEZPIECZNIEJ” w trakcie której mundurowi wręczyli wszystkim dzieciom opaski odblaskowe. Dzięki nim „dzieciaki” będą bardziej widoczne, a zarazem bezpieczniejsze na naszych drogach.

Nie sposób zapomnieć o przeprowadzonej akcji charytatywnej Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku, które zajmuje się profesjonalną rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci. Uczestnicy „Forresta”, po raz kolejny nie pozostali obojętni na los dzieci i czynnie wsparli tę akcję.

Puchary i nagrody „mundurowym” wręczali:

  • kom. Beata Radoń – Z-ca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji
  • Mieczysław Uryga – Wicestarosta limanowski
  • Wiesława Misterka – Skarbnik Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji
  • kom. Jarosław Pachut – Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Region IPA Limanowa

W imieniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Region IPA Limanowa oraz Klubu Sportowego „Limanowa Forrest” składam gratulacje uczestnikom Biegu Górskiego, jak również dziękuję współorganizatorom, sponsorom, służbom mundurowym, ratowniczym i medycznym oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu biegu oraz za udział w akcji charytatywnej. Szczególne podziękowania dla Pana Jacka Mackiewicza i Zespołu Ratowników Międzynarodowego Stowarzyszenia Służb Ratowniczych – International Paramedic Association (Anny Sierpień, Ariel Szczotoka i Pawła Śnigiera), którzy czuwali nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników oraz publiczności.

Servo per Amikeco!

Region IPA Limanowa

Jarosław Pachut

[envira-gallery id=”1362″]

Fot. POLICJA 997, IPA Limanowa